Skip to content

Nowa recepta na zdrowie kobiet: uzyskanie najlepszej opieki medycznej w świecie mężczyzn ad

2 lata ago

539 words

Grupy kobiet mogą katalizować ruch w celu rozszerzenia usług hospicyjnych. Rozdział osteoporozy podkreśla potrzebę edukacji publicznej w celu zwalczania rosnącej plagi osteoporozy, choroby osób starszych, ale choroby, której cechy w dużej mierze zależą od tego, co robią młode dziewczyny w okresie dojrzewania. Niewiele amerykańskich matek i ich córek rozumie znaczenie odpowiedniego spożycia wapnia lub unikania palenia. Rozdział na temat depresji i lęku, zadający dobre pytania lekarzowi, zawiera rozczarowujący komentarz do działań politycznych. Dr Healy zwraca uwagę na znaczenie badań nad mózgiem, ale nie ma nic do powiedzenia na temat badań nad interwencjami psychospołecznymi, które okazały się tak samo skuteczne jak terapia lekami. Tęskni za prawdziwą szansą na zachęcenie do poparcia ustawodawstwa wymagającego, aby ubezpieczenie zdrowotne obejmowało leczenie zaburzeń psychicznych na tych samych warunkach, co leczenie innych problemów medycznych. Na zakończenie opisuje chorobę Alzheimera, wskazując, że jedyną nadzieją jest finansowana i ukierunkowana nauka, zarówno na poziomie podstawowym, jak i klinicznym. Radzę zadzwonić i napisać swoich przedstawicieli i senatorów, Biały Dom i państwowy, najpierw pytając, co każdy robi dla osób starszych z chorobą Alzheimera. . . a następnie daje własne poglądy. No i dobrze, ale co z lobbowaniem na temat domowych usług zdrowotnych, wytchnieniem dla opiekunów rodzinnych i pokryciem opieki długoterminowej.
W rozdziale wstępnym, jak również w epilogu, dr Healy przypomina nam, jak to było niedawno w przypadku kobiet w medycynie. W połowie lat sześćdziesiątych wspomina o rozmowie z lekarzem, który sugerował, że dokonała dewiacyjnej decyzji zawodowej, która musi odzwierciedlać problemy psychologiczne. Jako stażysta drwił jej mieszkaniec, który zastanawiał się, co jest z nią nie tak, ponieważ nie było jej w domu wychowywania dzieci. Jako członek wydziału stała się koleżanką corocznego pokazu przygotowanego przez męski Pithotomy Club w Hopkins, pokaz HL Mencken porównany niegdyś do tego, co widział nałożony przez żeglarzy w Londynie . w upodlonym sposobie, w jaki została przedstawiona, dr Healy napisał pseudoprawny list z prośbą o nazwiska wszystkich członków klubu. Chociaż uczniowie byli skruszeni (i wystraszeni), wielu członków wydziału (w tym kilku dziekanów) prosiło ją, aby wycofała swoje skargi, ponieważ klub był tak ważny dla życia studenckiego, a ponieważ chłopcy będą chłopcami. Jej inicjatywa doprowadziła do odwołania pokazów, aż klub zreformował się. Byłem w Hopkinsie w tamtych czasach, a opis dr. Healy ego jest trafiony. Dzisiejsi uczniowie w Hopkins, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są jej winni dług wdzięczności. Kiedy Klub Pitotomiczny stał się koedukacyjny, konieczne stało się zastąpienie dowcipu dla poczucia humoru w męskim pokoju. W rezultacie jakość pokazów znacznie wzrosła, o czym świadczą starsi mężczyźni w Hopkins.
Jest to doskonała książka, jeden lekarz może zalecić swoim pacjentom, wiedząc, że uczyni ich bardziej skutecznymi partnerami we własnej opiece zdrowotnej. Chociaż terminy medyczne są zdefiniowane, gdy są używane, a autor unika terminologii technicznej, odpowiednim czytelnikiem tej książki mogą być kobiety z co najmniej liceum.
Carola Eisenberg, MD
Harvard Medical School, Boston, MA 02115

[przypisy: bifidobacterium, disulfiram, ambroksol ]
[hasła pokrewne: narolco, lordoza zniesiona, larix lubliniec ]

0 thoughts on “Nowa recepta na zdrowie kobiet: uzyskanie najlepszej opieki medycznej w świecie mężczyzn ad”

  1. Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas